Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to jest?
Łojotokowe zapalenie skóry głowy to choroba dermatologiczna, której przyczyną najprawdopodobniej są z jakichś względów nadmiernie pracujące gruczoły łojowe, co prowadzi do rozrostu drożdżopodobnych bakterii malassezia furfur, powodujących stany zapalne i inne objawy. (czytaj więcej o tej chorobie: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/lojotokowe-zapalenie-skory-jak-sobie-z-nim-radzic,1605006757.html)
Charakterystyczne objawy ŁZS głowy to:
brązowe albo żółte, tłuste łuski,
ból, świąd, pieczenie,
surowiczy wysięk,
rumieniowo-złuszczające się zmiany,
nawarstwiony, ponadto wyschnięty i martwy naskórek, prowadzący do powstania „skorupy”,
przetłuszczanie się włosów i ich przerzedzenie, a nawet łysienie.
Łojotokowe zapalenie skóry ma swoje stany remisji i nawrotów choroby. Dlatego konieczny jest regularny kontakt z lekarzem oraz odpowiednie leczenie, dostosowane do objawów, jak również ich nasilenia. Należy pamiętać, że dermatoza nie jest związana z alergią. Może jednak towarzyszyć chorym na HIV, nowotwory, depresje, Parkinsona czy schorzenia neurologiczne. Nieleczone albo źle leczone ŁZS będzie rozsiewać się na inne części ciała, szczególnie twarz: brwi, małżowiny uszne, fałdy nosowo-wargowe, ale też na klatkę piersiową, górną część pleców, zgięcia kolanowe i pachwinowe. Przy tej dermatozie szczególnie należy zwrócić uwagę na dermokosmetyki z przeznaczeniem do walki właśnie z tym schorzeniem, odgrywają bowiem znaczącą rolę – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Na łojotokowe zapalenie skóry głowy wybierz sprawdzone rozwiązanie – zestaw SEBORH
Na ŁZS głowy wybierz profesjonalny zestaw: szampon, emulsję i płyn, które pomogą Ci szybko zniwelować uciążliwe objawy choroby. Poznaj specjalistyczną linię Seborh od Verdelove.
Szampon Seborh – ma w sobie np.: glinkę białą, mleczko pszczele, siarczek selenu. Kremowy szampon zabija grzyby czy obecne bakterie, ułatwia złuszczanie oraz usuwanie martwego naskórka. Dokładnie oczyszcza głowę, regeneruje i nawilża skórę.
Emulsja Seborh – zawiera niezastąpiony pirokton olaminy, kwas mlekowy, jak również siarkę. Normalizuje łuszczenie naskórka oraz pracę gruczołów łojowych. Pomoże Ci pozbyć się stanu zapalnego, świądu, pieczenia. Skóra jest odkażona oraz gładka.
Płyn Seborh – znajdziesz w nim pantenol, kwas jabłkowy czy glukonolakton. Produkt regeneruje, odżywia skórę, ale też wzmacnia mikrokrążenie i naczynia krwionośne. Reguluje pracę gruczołów łojowych oraz proces złuszczania naskórka.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Pielęgnacja skóry przy łojotoku
Łojotokowe zapalenie skóry wymaga kontroli dermatologa oraz właściwego leczenia. Są dostępne odpowiednie leki na receptę lub bez recepty. Lekarz dobiera je do zaawansowania choroby, np.: leki miejscowe, doustne albo inne produkty, które uzna za stosowne. Możliwe jest również leczenie skojarzone. Warto zastosować sprawdzone rozwiązanie, jakim jest właściwa pielęgnacja. Mowa tutaj o dermokosmetykach na bazie kwasów, ekstraktów i wyciągów, o których od dawna wiadomo, że mają pozytywny wpływ na niwelowanie objawów ŁZS. Co ważne można ich używać również w okresach remisji, by regulować pracę gruczołów łojowych.
Podsumowanie
Łojotokowe zapalenie skóry to choroba mająca swoje okresy remisji i nawrotów. Ze względu na to istotny jest kontakt z dermatologiem oraz odpowiednia pielęgnacja, nawet w okresie remisji, co pozwoli odbudować barierę ochronną skóry, ale też regulować pracę gruczołów łojowych.