Dyrektor Aleksandrowicz powiedział, że pomimo pandemii, jak co roku żegluga zaczyna sezon w długi majowy weekend. „Pasażerowie są, a my musimy zadbać o ich bezpieczeństwo sanitarne w obecnej sytuacji” – dodał Aleksandrowicz.
Obecnie przewoźnicy nie mają nałożonych obostrzeń pandemicznych, ale ŻA będzie zabierała na swoje statki 50 procent pasażerów, by zachować odpowiedni dystans między ludźmi.
Żegluga Augustowska swoje rejsy regularne, jak i na specjalne zamówienia, wykonuje czterema statkami. Największa jednostka "Swoboda" może zabrać na pokład 330 osób, "Serwy" i "Sajno" - po 200 osób. Nowy statek „Bystry”, który został zbudowany w 2019 roku, mieści 250 pasażerów. Stałą atrakcją są rejsy "Szlakiem Papieskim" i "Do Doliny Rospudy".
Kompleks jezior i rzek augustowskich, wraz ze zbudowanym w XIX wieku Kanałem Augustowskim z kilkunastoma śluzami, uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie w Polsce, obok Wielkich Jezior Mazurskich. Popularność rejsów statków Żeglugi Augustowskiej znaczenie wzrosła od czerwca 1999 roku, gdy na statku "Serwy" pływał papież Jan Paweł II, odpoczywający wówczas w klasztorze w Wigrach w czasie pielgrzymki do Polski.
JB
Napisz komentarz
Komentarze