13. Jadwiga Tylenda
Jadwiga Tylenda jest aktywnym pedagogiem, animatorem i instruktorem tańca od prawie 30 lat związanym z suwalskimi instytucjami kultury. Prowadzi zespoły taneczne: FLEX, FLEKSIK i FLEKSIK MINI, które regularnie zdobywają najwyższe laury na festiwalach i mistrzostwach. Jadwiga Tylenda aktywnie działa również na rzecz kultywowania tradycji i folkloru Suwalszczyzny. W 2018 roku otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pani Jadwiga Tylenda otrzymuje nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji tanecznej i popularyzacji tańca.
14. Andrzej Zujewicz.
Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Aktualnie pracuje w Suwalskim Ośrodku Kultury, gdzie zajmuje się wystawiennictwem w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20, Galerii Fotografii PAcamera i Galerii Patio. Zorganizował setki wystaw: fotograficznych, malarstwa, rzeźby, rysunku, grafiki i nowych mediów. Jest założycielem i opiekunem merytorycznym Suwalskiej Grupy Twórczej SGT. Sam uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i fotografię. W 2018 roku otrzymał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pan Andrzej Zujewicz otrzymuje nagrodę za aktywne działanie na rzecz integracji i promocji lokalnego środowiska suwalskich artystów.
15. Iryna Popova.
Iryna Popova jest dyplomowanym pedagogiem. Przez 28 lat kierowała Zespołem Pieśni i Tańca „Radość” na Ukrainie. Za wkład w rozwój kultury Ukrainy odznaczona została Krzyżem Zasługi Ukrainy. W 2011 roku otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2015 r. zajmuje się edukacją taneczną w Suwalskim Ośrodku Kultury. To z jej inspiracji, od czterech lat w SOK, powstają duże widowiska teatralno-taneczne, które cieszą się znakomitym odbiorem wśród publiczności. W tym roku zapraszamy na spektakl pt. „Doktorek Honorek”.
Pani Iryna Popova otrzymuje nagrodę za aktywność i twórcze działania na rzecz mieszkańców Suwałk oraz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie edukacji tanecznej dzieci i młodzieży.
16. Filip Shramko.
Filip Shramko to młody utalentowany tancerz. Pierwsze taneczne kroki stawiał pod okiem choreograf Iryny Popovej w Zespole Pieśni i Tańca „Radość” na Ukrainie. W 2017 r. tańczył jako solista w spektaklu „Zuzia i przyjaciele”. W 2018 r. zdobył jako solista pierwszą nagrodę na XX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej i Tańca „Neos Marmaras Cup 2018” w Grecji. Tancerz angażuje się w życie Suwałk, aktywnie uczestnicząc w miejskich imprezach kulturalnych, społecznych i sportowych.
Filip Shramko otrzymuje nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tańca i akrobatyki oraz za promocję Suwałk na imprezach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
17. Marharyta Shramko.
Marharyta Shramko swoją przygodę z tańcem rozpoczynała w zespole „Swój Styl” na Ukrainie. Od roku uczęszcza na zajęcia taneczne do Studia Tańca „Radość”, gdzie ćwiczy pod okiem Iryny Popovej. Występuje jako solistka w spektaklach realizowanych przez SOK.
W 2018 roku zdobyła nagrodę dla najlepszej solistki na XX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej i Tańca „Neos Marmaras Cup 2018” w Grecji.
Marharyta Shramko otrzymuje nagrodę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tańca i akrobatyki oraz za promocję Suwałk na imprezach o randze lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Nagrodę jubileuszową Miasta Suwałki w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego otrzymał Adam Żulpa za 20 lat pracy na stanowisku zastępcy dyrektora Muzeum Okręgowego oraz za 40-lat pracy zawodowej łącznie w Biurze Badań i Dokumentacji Zabytków oraz Muzeum Okręgowym w Suwałkach.
Adam Żulpa swoją wiedzę i doświadczenie skutecznie wykorzystywał w codziennej realizacji zadań z zakresu kultury na rzecz Miasta Suwałki. Jego praca nie ograniczała się do bycia kustoszem. Przez ponad 15 lat odpowiadał za logistyczne przygotowanie dużych imprez plenerowych, w tym Pikniku Kawaleryjskiego – Dni Kawaleryjskich. Miał duży wkład merytoryczny w projekty związane z pracami remontowo-modernizacyjnymi Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Łaźni Miejskiej, Muzeum im. Marii Konopnickiej. Jest też autorem licznych publikacji na temat kultury i historii naszego regionu, za które był nagradzany przez Ministra Kultury i Sztuki oraz Generalnego Konserwatora Zabytków.
Miejskie nagrody i stypendia w dziedzinie kultury
Jan Czerniecki, muzyk i gitarzysta, Justyna Rekść - Raubo - inicjatorka wydarzeń z zakresu muzyki klasycznej, w tym „Letniej Filharmonii AUKSO” oraz Grzegorz Bogdan, muzyk, pedagog, aranżer, dyrygent, założyciel m.in. Suwalskiego Chóru Kameralnego „Viva Musica” to tegoroczni stypendyści Miasta Suwałki, zajmujący się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.
- 17.02.2019 19:23 (aktualizacja 18.08.2023 16:04)
Powiązane galerie zdjęć:
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze