W PWSZ w Suwałkach są jeszcze wolne miejsca, choć zainteresowanie studiami, jak mówi dr Marta Wiszniewska, Rektor Uczelni, jest duże. Nadal można jednak się rekrutować,
m .in. dlatego, że niemal na każdym kierunku proponujemy dwie grupy – tzw. poranną oraz popołudniowo-weekendową. To propozycja dla osób, które np. chcą połączyć pracę zawodową ze studiami. Obie propozycje są oczywiście bezpłatne – dodaje Rektor.
Tegoroczna oferta studiów jest najszersza od lat. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 16 kierunków – zarówno licencjackich, inżynierskich, jak i magisterskich. Ekonomia, budownictwo, ratownictwo medyczne, zarządzanie i inżynieria produkcji, czy nowość – LOGISTYKA to tylko niektóre z nich. – Wierzę, że zdecydowanie każdy chętny znajdzie tu coś dla siebie – mówi dr Wiszniewska.
Powodów, żeby studiować właśnie w Suwałkach jest mnóstwo. Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach podkreśla, że najważniejsze jest to, że kierunki są ściśle związane z potrzebami rynku regionalnego. To właśnie m. in. tym oraz kształceniem bardzo praktycznym, publiczne uczelnie zawodowe różnią się od uniwersytetów. Do tego dochodzą wysokie stypendia, możliwość udziału w licznych projektach unijnych, nowoczesne pracownie i laboratoria. Dziś, żeby studiować w świetnych warunkach i zdobyć ciekawy, perspektywiczny zawód nie trzeba już wyjeżdżać do większych miast – podkreśla Harasim.
Każdego roku studia w Suwałkach rozpoczyna około 500, kolejnych osób. Studenci I roku przekroczą mury Uczelni 20 października – wtedy rozpoczną się pierwsze zajęcia. Studenci pozostałych lat swoje zajęcia rozpoczynają już 1 października!
REKRUTACJA NA STUDIA TRWA DO 9 PAŹDZIERNIKA!
Więcej na: pwsz.suwalki.pl
OFERTA STUDIÓW PWSZ W SUWAŁKACH
Wydział Ochrony Zdrowia:
-
ratownictwo medyczne
-
pielęgniarstwo
-
kosmetologia
-
bezpieczeństwo wewnętrzne (I stopień)
-
bezpieczeństwo wewnętrzne (II stopień)
-
logistyka (NOWOŚĆ)
Wydział Politechniczny:
-
zarządzanie i inżynieria produkcji
-
budownictwo
-
transport
-
produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny:
-
finanse i rachunkowość
-
ekonomia (I stopień)
-
ekonomia (II stopień)
-
pedagogika (studia 5-letnie magisterskie) NOWOŚĆ
-
filologia.
Dłużej potrwa również rekrutacja na studia podyplomowe. (2 lub 3 semestry). Tu oferta jest równie szeroka – 25 kierunków do wyboru, w tym: kadry i płace, administracja, interwencje kryzysowe, menadżerskie czy przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela.
Napisz komentarz
Komentarze